Bize Hemen Ulaşın Tel: 0535 942 75 91

Boyasız Kaporta Göçüklerini Düzeltme

Şayet dış darbe ya da kaza sonucu, araç kaporta aksamları üzerinde meydana gelmiş bir problem varsa, aracın boyasının zarar görmeyeceği şekilde düzeltilebilir. Genellikle 5 cm çapta olan bu kaporta göçüklerinin onarımı için özel el aletleri kullanılır ve eski haline getirilir.

Boya Hasarlı Kaporta Göçük Düzeltme

Dış darbeler nedeniyle aracın kaporta aksamı üzerinde oluşan boyanın zarar gördüğü göçük, ezik ve vuruk gibi hasarların düzeltilerek eski haline getirilme işlemi boya hasarlı kaporta göçük düzeltme olarak adlandırılır. Düzeltme işlemi yapılırken galvaniz ve saç malzemeden üretilmiş parçalar kullanılır ve buna da "puntalı göçük çektirme sistemi" adı verilir. Otomotiv sektöründe, son yıllarda alüminyum alaşımlı malzemelerin kaporta üretiminde sıkça kullanıldığı bilinmektedir. Bu tür malzemeler ile üretilen motor kaputu, bagaj kapağı, arka ve ön çamurluk ile kapılar üzerindeki göçük, vuruk ve eziklerToyo Maslak Servisi'nin profesyonel hizmeti ile kolayca onarılabilmektedir.

Boya Onarımı ve Mini Yama Yapma

Otomobillerde seyir halinde ya da park halinde iken hafif trafik kazaları, dış darbeler ya da diğer kötü niyetli hareketler nedeniyle genellikle kapı, çamurluk ve tampon gibi bölgelerde boya hasarları meydana gelebilir. Bu tür küçük sıyrık ya da çizik gibi boya hasarları Toyo Maslak Servisi tarafından mini yama sayesinde kolayca onarılabilir.

Plastik Tampon ve Parça Onarım İşlemleri

Motorlu taşıtlardaki çamurluk, ön ve arka tampon, çamurluk, stepne muhafazası, bagaj kapağı, far montaj ayakları, marşpiyel, orta konsol, kapı iç panelleri gibi plastikten üretilmiş parçalarda hasar meydana gelebilir. Bu bölgelerde oluşan çatlak, yırtık, göçük, sıyrık, kopuk gibi parçalar, araç bakım servisimiz tarafından özel onarım yöntemleri ile kolayca onarılabilmektedir.

Alüminyum Alaşımlı Jant Onarımı

Eğer aracınızın jantları alüminyum alaşımlı ise üzerinde bulunan çatlak, yırtık, sıyrık, göçük gibi  hasarlar için özel jant düzeltme hizmetimiz vardır. Jant onarım ve düzeltme işlemleri özel bir cihaz aracılığı ile ince balans ayarı öncesine getirilir. Daha sonra çatlak ve yırtıklar alüminyum kaynağı ile güvenli şekilde kaynak yapılır. Bu esnada dikkat edilmesi gereken yırtılmış jant kollarının kaynak edilmemesi gerektiğidir. Çünkü güvenlik açısından asla uygun değildir. Jant dış yüzeyleri, özel bir boya tekniği ile boyanarak özenle yenilenir. İşlemden sonra onarılan jantların lastiği ile birlikte balans ayarının yapılması sağlanır. Tüm kaporta boya işlemleriniz için Toyo Maslak Servisi olarak siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten gurur duyuyoruz.